پودر تالک

پودر تالک

پودر تالک

با فرمول شیمیایی MG3SI4010(OH)2 هادی خوبی برای حرارت نیست و مواقع که آن رالمس می کنیم چرب است. پودر تالک به صورت عمده به عنوان پر کننده در صنایع استفاده میشود .پودر تالک شرکت پودر پودرسازان خلیج فارس در صنعت کاغذ سازی ، صنایع رنگ ، صنایع کائوچو ، صنایع سرامیک ، تولید مواد چرب و روان کننده ،تولید سیم وکابل برق ، ساخت گریس ، پلاستیک سازی و غیره… استفاده میشود.
کاربرد پودر تالک در صنایع مختلف

۱- صنعت رنگ: در این صنایع از پودر تالک به عنوان یک آبکی کننده و پرکننده در رنگ ها مورد استفاده قرار میگیرد. پودر میکرونیزه تالک ، سفید ودرخشندگی بالا برخوردار است همین امر باعث این میشود که به عنوان یک پرکننده عالی در صنعت رنگ استفاده شود.این پر کننده موجب بهبود و پایداری سطح خارجی جسم شده و غلظت و خواصی چون براقی و جلا را کنترل میکند و علاوه بر آن سبب کاهش هزینه تولید میگردد.به طور کلی پودر تالک در یکنواخت پخش شدن و شل نشدن لایه های رنگ و صاف و روان بودن آن و قدرت جذب روغن بسیار موثر است. نرمی پودر مصرفی در صنعت رنگ مش ۱۵۰۰ و ۲۵۰۰ می باشد.
۲- صنعت پلیمر: در صنایع پلیمر پودر تالک به عنوان یک پر کننده ایده آل در پلیمر استفاده میشود . و مش مصرفی در این صنعت ۱۵۰۰ و ۲۵۰۰ می باشد.
۳- صنایع گریس سازی: در این صنعت پودر میکرونیزه تالک به دلیل داشتن خاصیت چربی یکی از اجزا سازنده گریس می باشد.وجود پودر تالک در گریس از وا رفتن و از دست دادن خاصیت چربی گریس در دماهای خیلی بالا جلوگیری می کند. .
۴- صنایع فرش: در این صنعت مصرف پودر میکرونیزه تالک در لاستیک لاتکس اسفنجی است که در پشت فرش ،موکت ، پارکت مصرف میشود.
۵- صنایع شیشه سازی: .در صنایع شیشه سازی ، پودر تالک یک عامل گردگیری در حین تولید استفاده میشود.
۶- صنایع آتش خاموش کن : .در این صنایع استفاده از پودر میکرونیزه تالک در موارد پودری آتش خاموش کن تحت پاتنت در آمده است.
۷- صنایع کاشی و سرامیک: مصرف تالک در این صنعت به علت بالا بودن بیش ازحد حرارت ویژه ومقاومت بیشتر آن مورد استفاده قرار میگیرد. پودر تالک وقتی که در لعاب کاشی استفاده میشود که به سیلیس و منیزیم احتیاج پیدا شود . تالک نسبتا خالص با درصد آهن کم در ترکیبات مواد اولیه کاشی به کار میرود.
۸- صنعت کاغذ: پودر تالک به عنوان پوشش دهنده موجب شفافیت ودرخشندگی بالا کاغذ میشود.
۹- صنایع پلاستیک سازی: پودر تالک در صنعت پلاستیک سازی سبب ایجاد مقاومت و حرارت در پلاستیک شده و قدرت تحمل و ضربه را افزایش می دهد.

پودر تالک همچنین در عوامل رنگ زدا یا رنگ بروفیلتر – تصویه آب – جذب روغن وعمل آوری آن – حشره کش ها – واکس کفش – پوشش های الکترود های جوشکاری – جوهر چاپ کاربرد دارد.