محصولات شرکت پودرسازان خلیج فارس

محصولات شرکت پودرسازان خلیج فارس

محصولات شرکت پودرسازان خلیج فارس به دو گروه تقسیم میگردد:

۱-تولیدات معدنی جهت حفاری چاههای نفت وگاز  

۲-تولیدات معدنی جهت سایر صنایع

تقسیم میشوند : 


 

۱-تولیدات معدنی جهت حفاری چاههای نفت وگاز:

محصولات توليدي اين شركت همچون باريت، بنتونيت، فروبار، لايم‌استون مطابق با استاندارد بين‌المللي API و OCMA تحت نظارت مهندسين مجرب جهت شركتهاي حفاري در صنايع نفت و گاز توليد و عرضه مي‌ گردد.

 

لایم استون

لايم استون با فرمول شيميايي CaCo3 مي‌باشد. اين ماده در آب نامحلول بوده و براي افزايش وزن گل‌هاي پايه آبي تا وزن ۱۱۰pcf و گل‌هاي روغني تا وزن ۱۰۰pcf از آن استفاده مي‌شود. وزن مخصوص پودر لايم‌استون ۲۰۷ گرم بر سانتي‌متر مكعب بوده و چون به خوبي در اسيد حل مي‌شود در مخازن نفتي و گاز به عنوان ماده وزن‌افزا از آن استفاده مي‌شود.

بنتونیت

بنتونيت، سيليكات كلسيم‌دار و سديم‌دار است كه در طبيعت به رنگهاي سفيد، خاكستري، كرم تا سبز زيتوني يافت مي‌شود. بنتونيت خاصيت كلوئيدي داشته و ۱۵ برابر وزن خود جاذب رطوبت است، به طوري كه حالت ژله‌اي، پلاستيكي، و چسبندگي به خود مي‌گيرد و به همين دليل در صنايع مختلف حفاري چاه‌هاي نفت و گاز، تصفيه و رنگ‌بري روغن، محيط‌زيست، مواد شوينده استفاده مي‌گردد و نوع سديم‌دار آن در صنعت، ريخته‌گري، … استفاده مي‌گردد. بنتونيت مخصوص حفاري از محصولات توليدي اين شركت مطابق با استانداردهاي بين‌المللي API، OCMA مي‌باشد

باریت حفاری

باريت يا سولفات باريم به فرمول شيميايي BaSo4 ، در طبيعت به صورت سنگ معدني رگه‌اي يا لايه‌اي در رنگهاي سفيد تا خاكستري، قرمز، قهوه‌اي موجود است. باريت حفاري به دليل وزن مخصوص بالا، سادگي مصرف در حين كار و قيمت مناسب، خنثي بودن از نظر شيميايي مورد مصرف قرار مي‌گيرد. باريت حفاري كاني‌اي حياتي در صنعت حفاري نفت و گاز محسوب مي‌گردد. ۹۰% از باريت توليدي دنيا در گل حفاري به مصرف مي‌رسد.
باریت حفاری

۲-تولیدات معدنی جهت سایر صنایع:

در زمينه توليد انواع رنگ‌ها و پوشش‌هاي صنعتي ما همواره در كنار شما خواهيم بود. تجربه موفق و دانش فني روز، همراه با دراختيار داشتن معادن درجه يك كربنات‌كلسيم، باريت كريستال، تالك سفيد و اخرا هرمز، كيفيت برتر محصولات شما را تضمين مي‌نماييم.
در موازات صدور محصولات خود به كشورهاي مختلف براي توليدكنندگان معتبر جهاني در كنار صنايع رنگ و نامهاي معتبر ايراني نيز ايستاده‌ايم.

 

باریت کریستال سفید

باريت يا سولفات باريم به فرمول شيمياييBaSo4 به رنگ سفيد و داراي وزن مخصوص بالاي ۴ مي‌باشد و در طبيعت بصورت توده‌اي … ديده مي‌شود. باريت كريستال در صنايع رنگ، لاستيك، لعاب، سراميك، لنت ترمز و شيشه‌سازي و … مورد مصرف دارد.

تالک سفید

تالك، سيليكات منيزيم آب‌دار است كه در طبيعت به صورت سنگهاي ورقه‌اي و از رنگهاي سفيد تا سبز ديده مي‌شود. تالك به علت جلا و درخشندگي و پخش بسيار خوب در صنايع مختلف از جمله رنگ، پلاستيك، لاستيك، كاغذ، ايزولاسيون، كاشي و سراميك مورد مصرف است.

کربنات کلسیم کوتد

كربنات‌كلسيم پوشش‌دار(کوتد) همان كربنات‌كلسيم ساده مي‌باشد كه با لايه‌ي نازك از اسيد استئاريك (كه از نوع اسيدهاي چرب مي‌باشد) پوشش داده شده است. ميزان مصرف اين اسيد بين ۵/۰ تا ۳ درصد وزني مي‌باشد. كربنات‌كلسيم پوشش‌دار خاصيت روانكاري دارد و به صورت لايه‌اي ضد آب عمل مي‌كند. نوع اسيد باتوجه به كاربرد در صنعت لاستيك يا پلاستيك متفاوت است.

گل ماشی (لیمونیت)

اكسيد آهن معدني به فرمول شيميايي Fe2O3 و يك نوع خاك آهني به رنگهاي مختلف زرد، نارنجي، قرمز، قهوه‌اي در طبيعت يافت مي‌شود و در صنايع رنگ، كف‌پوشهاي رنگي، بتون‌هاي پيش‌ساخته، آجر و آسفالت‌هاي رنگي مصرف دارد.

اخرا هرمزسوپر

اكسيد آهن معدني به فرمول شيميايي Fe2O3 که به رنگهاي مختلف زرد، نارنجي، قرمز، قهوه‌اي در طبيعت يافت مي‌شود و در صنايع رنگ، كف‌پوشهاي رنگي، بتون‌هاي پيش‌ساخته، آجر و آسفالت‌هاي رنگي مصرف دارد.

کربنات کلسیم(محصولات شرکت پودرسازان خلیج فارس )

کربنات کلسیم به فرمول شيميايي CaCo3 ، در طبيعت به صورت سنگ آهك يا كلسيت در رنگهاي سفيد تا خاكستري يافت مي‌شود. كربنات متداولترين ماده پركننده در صنايع مختلف، از قبيل صنايع رنگ، پلاستيك، لاستيك، گرانول P.V.C، سيم و كابل، لعاب، كاغذ، چسب و رزين و صنايع شيميايي است. دلايل استفاده از كربنات كلسيم عبارتند از: ۱- قيمت مناسب ۲- جذب اندك روغن ۳- سختي كم ۴- سهولت پخش و درخشندگي خوب مي‌باشد.
karbonat